Mešita v Hradci Králové bude jen přes mou mrtvolu!

17.08.2010 15:16

 

Tak jsem si otevřel internet a jako obvykle procházím různé zpravodajské servery. V tom mi do očí uhodila šokující zpráva: Muslimové v Hradci Králové chtějí stavět mešitu! Vzhledem k tomu, že v Hradci Králové působím, se mě to dotklo o to víc. S nelibostí všichni pozorujeme vývoj v mnoha evropských zemích, které nejdříve muslimy zvaly a dnes toho litují. Nejvíce islamizované je dnes Holandsko, kde je dokonce muslim starostou Rotterdamu, Francie, jejímiž obyvateli mají být do čtyřiceti let z poloviny muslimové nebo Británie, kde ve městech není výjimkou, že je tam více mešit než křesťanských kostelů. Pokud bude počet muslimů v Evropě narůstat stejně jako dosud, do roku 2050 bude každý pátý obyvatel Evropy muslim. 
 
Jistě se mi nedivíte, že jsem se při zjištění výše zmíněné zprávy tak zarazil. Hradečtí muslimové dokonce na svém webu tvrdí, že islámské centrum vzniká proto, aby vybudovalo pevné základy pro islám v Hradci Králové a aby tak počty zde žijících muslimů mohli rychleji narůstat. Také zmiňují něco, co může v nás všech vyvolávat zvláštní pocity: „Z jistých důvodů nemůžeme veřejně oznamovat jakýkoli oficiální dokument nebo prohlášení.“ Copak se před námi snaží utajit?
 
Lidé v Hradci Králové se ale velice pohotově začali angažovat na odpor a hromadně posílají dopisy primátorovi, aby to zastavil. Ten ale podle prohlášení svého mluvčího nic nehodlá dělat. Do náboženského vyznání se prý nikomu plést nebude. Proč by to také dělal, viďte, však už dosluhuje. Díky tolika průšvihům, co stihnula radnice pod jeho vedením v Hradci napáchat, už ani nekandiduje. Budeme si muset počkat, jak se k tomuto problému postaví nové vedení radnice. Rád bych věřil, že zodpovědně, ale víme, jak to chodí. Politická korektnost dokáže svoje. Pokud ovšem nebude nic dělat vedení města, my občané určitě ano. I kdybych se měl třeba přivázat k bagru, a to myslím smrtelně vážně.